• دوشنبه 15 دی 1399 10:12
  • كد: 1213

طولانی شدن بیش ازحد تعدادی از پروژه های شهر

عضو کمیسیون اقتصادی در نطق میان دستور این هفته خود از طولانی شدن برخی از پروژه های شهر انتقاد کرد و گفت: باوجود ادعاهای شهردار اصفهان بر قدرتمندی سازمان های شهرداری، متأسفانه ماه هاست مردم در شرایط سخت و مشقت بار معیشتی شاهد طولانی شدن بیش ازحد پروژه های بسیار معمولی و ساده در شهر هستند.

رضا امینی تعدادی از این پروژه ها را نام برد و اظهارکرد: برخی از این پروژه ها مانند احداث خط اتوبوس تندرو در خیابان های هشت بهشت شرقی و غربی و نیز حفاری های طولانی مدت در خیابان های لاهور و حمزه باعث مشکلات عدیده ترافیکی و زیست محیطی برای اهالی سا کن در محل و کسبه و عابران شده است.

مدافع حقوق مردم هستم

عضو کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر اصفهان در بخش دیگری از نطق خود تأ کید کرد: ا گرچه احتمالا به مصادره شهدا و ایثارگران متهم شوم؛ ولی از خداوند متعال می خواهم که بابت تصمیم های منافی فرهنگ دینی و مذهبی مردم با غیرت و متدین و اقدامات زیانبار و خطاهای فاحش مدیریتی، کاستی ها و بی عدالتی ها، تبعیض ها و ناملایمات این ایام، ما را شرمنده خون مطهر این شهید بزرگوار و همه شهدای عزیز و ایثارگران که امنیت و آزادی و عزت امروز خودرا مدیون جانفشانی آنان می دانیم، نکند.

عضو کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: به مردم عزیز اطمینان می دهم تا آخرین لحظه مسئولیت سنگین عضویت در شورای شهر مدافع حقوق آنان بوده و در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نکنم.

امینی تصریح کرد: باوجود تذکرات مکرر در جلسات مختلف و مذا کرات با شهردار و برخی از مدیران شهرداری مرکزی و مناطق در خصوص رعایت مبانی شرعی و قانونی حقوق مردم و مالکان، در موارد متعددی شاهد عدم احترام به مردم و بی توجهی به چهارچوب های قانونی، امضاهای مدیران گذشته و حقوق مردم هستیم.

او با بیان اینکه تذکرها، مباحث کارشناسی و پیگیری هایش به عنوان نماینده مردم هم تأثیری نداشته است، گفت: برخی از مدیران منصوب شهردار، با بی توجهی به مبانی حقوقی ذکرشده در قانون، بر ادامه رویه های غلط خود اصراردارند.

عضو کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر اصفهان سپس به اعلام مصادیق سخنان خود پرداخت و اظهار کرد: اخذ وجوه غیرقانونی از مردم، صدور مجوز طبقات مازاد برای کدهای ارتفاعی طر ح تفصیلی در پروانه های ساختمانی، یا راهنمایی سازندگان به ساخت های مازاد بر پروانه و ارسال پرونده ها به کمیسیون های ماده 100 قانون شهرداری ها و ایجاد فضای رعب ونگرانی در برخی از پروژه های مشارکتی ازجمله اقدامات برخی مدیران کم تجربه است که حقوق مردم نزد ایشان کمترین اهمیتی ندارد.

امینی ادامه داد: ا گر بی اهمیتی ها و بی توجهی ها ادامه داشته باشد وبر امضاهای حقوقی و تعهدات گذشته شهرداری توجه نشود، ضمن ارائه مشاوره های لازم به مردم و ذینفعان، نا گزیر از اعلام اسامی مدیران و موارد متعدد موردنظر به شهروندان و رسانه ها خواهم بود.

 

بی قانونی در مزایده ها

عضو کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر اصفهان در بخش بعدی نطق خود به نحوه برگزاری مزایده های شهرداری هم انتقاد کرد و گفت: در نحوه اطلاع رسانی آگهی ها مشکلاتی وجود دارد که علاوه بر اطلاع رسانی در رسانه های خاص و محدود، در محتوای مزایده نیز مواردی وجود دارد که افراد اندکی توان شرکت در آن را دارند.

امینی افزود: در محتوای این مزایده ها غیر از عدم رعایت تقدم و تأخر قانونی بخش هایی از فرایند مزایده که در تعدادی از آنها قبل از اخذ مصوبـه شورای اسلامی شهر اقدامات انجام و شورای اسلامی شهر در عمل انجام شده قرار می گیرد، نو ع برنامه ریزی برای فروش املاک و مستغلات شهرداری و به طور مشخص در فروش سهم پروژه های مشارکتی به صورت یکجــا به نحوی است که فضای لازم برای رقابت و ایجاد انگیزه برای خریداران فراهم نشده و تعداد بسیار محدودی و در مواردی در حد یک نفر، توان شرکت در مزایده وخرید را دارند.

عضو کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: کمیسیون معاملات عمده شهرداری و شهردار وظیفه دارد که با رعایت دقیق قانون اجازه ندهند با تعریف این رویه های غلط، حق شهر و شهرداری تضییع شود.

 

موارد مکتوب اطلاع داده شود

در پایان این نطق، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان از این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان درخواست کرد موارد عنوان شده در نطق خود را به صورت مکتوب و مشخص به شورای شهر تحویل دهد؛ چرا که با کلی گویی مشکلی حل نمی شود.

نصر اصفهانی گفت: من مکلف هستم که تذکرات قانونی اعضا را به شهردار ارائه دهم.

 

افزودن ديدگاه