• سه شنبه 20 مهر 1400 12:50
  • كد: 1481
کارگر:حجم پروژه های مشارکتی منطقه 3 به 1188 میلیارد ریال رسید

 

مدیرمنطقه 3 شهرداری اصفهان گفت: طی چهارسال گذشته 6 پروژه مشارکتی؛مجموعه تجاری پارکینگ کمرزرین (طلافروشان)، مجموعه ورزشی تجاری استانداری، پارکینگ سنبلستان، مجموعه مسکونی تجاری مدرس، مجموعه اداری-تجاری موقوفه شیخ علیخان و سالن چندمنظوره میدان امام علی (ع) در منطقـه 3 به اتمام رسیده و یا در دست اقدام است.

حسین کارگر با اشاره به فواید مشارکت در پروژه های عمرانی شهری، اظهار کرد: درست است که مشارکت در ساخت وساز، از هزینه بالایی برخوردار است، اما مشارکت در ساخت وساز باعث می شود که فرد مشارکت کننده با استفاده از ایده نو و با مصالح به روز به کمک شهرداری آمده و باعث شود پروژه ها از طرح های یکنواخت و قدیمی خارج و چهره شهر را دگرگون سازد.

او افزود: منطقه 3به دلیل عدم وجود زمین هایی با مساحت زیاد، امکان جذب سرمایه گذار برای پروژه های مشارکتی را کمتر دارد، اما در بخش بافت تاریخی و فرسوده می تواند در زمینه نیازهای عمومی و یا گردشگری مالکان و یا سرمایه گذاران را تشویق به سرمایه گذاری کند.

مدیرمنطقه 3 شهرداری اصفهان با اشاره به پروژه های اتمام یافته تصریح کرد: سالن چندمنظوره میدان امام علی (ع) با کاربری فروشگاه رفاه در حال خدمت رسانی به شهروندان است و مجتمع تجاری اداری موقوفه شیخ علیخان واقع در خیابان هشت بهشت غربی، مجموعه ورزشی تجاری استانداری نیز به بهره برداری رسیده است.

 کارگر ادامه داد: محدوده خیابان عبدالرزاق که با حجم ترافیک زیادی روبه روست به شدت نیازمند پارکینگ عمومی اسـت، بنابراین با توافق انجام شده، مقرر شد زمین موقوفه به مساحت 2300 مترمربع جنب خیابان سنبلستان به پارکینگ طبقاتی (4 طبقه) با ظرفیت 375 خودرویی اختصاص یابد.

 او اذعان داشت: عملیات احداث پارکینک سنبلستان که از زمستان سال گذشته آغاز و با اجرای سه سقف از چهار سقف، پیشرفتی 70درصدی داشته است.

مدیرمنطقه 3 شهرداری اصفهان تصریح کرد: در خیابان مدرس قدیم زمینی به مساحت 1074 مترمربع به منطقه 3 شهرداری اصفهان متعلق بود که مقرر شد این زمین با مساحت 4465 مترمربع زیربنا احداث شود و در حال حاضر به منظور شروع عملیات عمرانی در حال تجهیز کارگاه است.

 مدیرمنطقه 3 شهرداری اصفهان به تعدادی از پروژه های دردست مطالعه و بررسی اشاره و اظهار کرد: دو پروژه در منطقه 3 وجود دارد که می توان از طریق مشارکت و جذب سرمایه گذار به بهره برداری رساند و ا کنون در حال تهیه طرح های معماری و نهایی شدن کاربری است. یکی از این پروژه ها پروژه مشارکتی پارکینگ ولیعصر در زمینی به مساحت حدود 3600 مترمربع و با ظرفیت حدود 600 واحد پارکینگ در محدوده پرتردد خیابان ولیعصرعج بوده است.

کارگر افزود: همچنین پروژه مشارکتی فاز 18 و 19 میدان امام علی (ع) در زمینی به مساحت 4800 مترمربع واقع در ابتدای خیابان عبدالرزاق به منظور احداث مجموعه پارکینگ عمومی و تجاری در این مکان، اشاره کرد.

 

 

افزودن ديدگاه